Przebudowana ulica Gołymińska w Przasnyszu uroczyście otwarta – Zarząd Powiatu dotrzymał obietnicy

21 sierpnia 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej ul. Gołymińskiej w Przasnyszu w ciągu drogi powiatowej nr 3230W Sierakowo – Cierpigórz – Przasnysz. Tym stało się zadość wieloletnim oczekiwaniom mieszkańców okolicy. Poprzedni Zarząd Powiatu, mimo wielokrotnych zapewnień, nie doprowadził do obiecanego remontu. Obecny Zarząd na czele ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim i wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem sprawnie przeprowadził proces inwestycyjny i mieszkańcy mogą się już cieszyć nową nawierzchnią i chodnikiem.

W uroczystości wzięli udział: starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, wicestarosta Waldemar Trochimiuk, etatowy członek zarządu Paweł Mostowy, radny powiatowy Jarosław Szmulski, z-ca burmistrza miasta Przasnysz Łukasz Machałowski, radni miejscy: Piotr Oleksik, Bogdan Ćwiek i Maciej Smoliński, przedstawiciel firmy STRABAG – wykonawcy remontu oraz pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu z dyrektorem Kazimierzem Pióro na czele.

Starosta Bieńkowski podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji, na czele z radnymi wspierającymi działania Starostwa. Podkreślił też ogromne znaczenie programów rządowych, z których Powiat Przasnyski czerpie wielomilionowe środki na inwestycje.  Po przedstawieniu zakresu prac, ojciec Jan z Parafii św. Stanisława Kostki w Przasnyszu odmówił modlitwę o bezpieczeństwo podróżujących tymi drogami. Na koniec dokonano symbolicznego otwarcia drogi poprzez przecięcie wstęgi.

Modernizacja ul. Gołymińskiej wykonana została w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego dróg powiatowych oraz spójności komunikacyjnej miejscowości gminnych w ramach powiatowej sieci drogowej”.

Powiat Przasnyski zrealizował na terenie miasta Przasnysz roboty budowlane polegające na remoncie 2-óch odcinków drogi powiatowej nr 3230W Sierakowo - Cierpigórz - Przasnysz tj.:

1) Odcinek nr 1 o dł. 593 mb - zakres remontu obejmował m.in.: wzmocnienie krawędzi jezdni cementem oraz kruszywem naturalnym, ułożenie warstwy ścieralnej z mas mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych o szerokości 6,00 mb i długości 593 mb, uzupełniono pobocza kruszywem naturalnym po stronie prawej i lewej oraz wyregulowano studzienki kanalizacji sanitarnej. Koszt remontu odcinka wyniósł 264 617,48 zł brutto.

2) Odcinek nr 2 o dł. 201,82 mb - zakres remontu obejmował m.in. rozbiórkę nawierzchni z brukowca, słupków od znaków, posadowienie krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem oraz z kruszywa naturalnego, wykonanie nawierzchni jezdni na szerokości 3,0 mb o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, chodnika i ścieżki rowerowej po 1,5 mb również z kostki brukowej betonowej, regulację pionową studzienek kanalizacji sanitarnej i telekomunikacyjnej, wykonanie oznakowania pionowego, zagospodarowania terenu wokół figury krzyża w tym wykonanie nasadzeń krzewów. Koszt remontu odcinka wyniósł 401 719,45 zł brutto.

Powiat Przasnyski zawarł umowę na dofinansowanie zadania z Wojewodą Mazowieckim - Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie wysokość dofinansowania wyniosła ok. 70%.

Wykonawcą robót budowlanych była firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa.