Opublikowane przez SPRAWOZDANIE Z ETAPU POWIATOWEGO XXXIX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

26 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach przy ulicy Szkolnej 4 odbył się etap powiatowy XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach wzięło udział 7 drużyn Gimnazjum i 6 drużyn ze Szkół Podstawowych, łącznie 45 uczniów.

Rywalizacja rozpoczęła się na hali sportowej rowerowym torem przeszkód. Po losowaniu kolejności startu jako pierwsi rozpoczęli uczniowie Gimnazjum w Nowej Krępie. Mieli oni do pokonania slalom między słupkami, rynnę, pochylnię, zawracanie w kwadracie, przewiezienie przedmiotu z miejsce na miejsce oraz bramkę wiszącą.

W tym samym czasie uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test wiedzy składający się z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Po teście każda z drużyn podchodziła do sprawdzianu z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegał on na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. Po zakończeniu 2 etapów uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli zmagania na torze, a gimnazjaliści rozwiązywali testy, po czym udzielali pomocy przedmedycznej.

Po zsumowaniu punktów z trzech konkurencji najlepszymi wśród gimnazjalistów okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Chorzelach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Jednorożcu, a trzecie Gimnazjum w Krzynowłodze Małej. Poza podium znaleźli się kolejno gimnazjaliści z Czernic Borowych, miasta Przasnysz,  Nowej Krępy i Krasnego.

Wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjni byli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Chorzelach. Za nimi uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przasnyszu, oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jednorożcu. Kolejne miejsca zajęły szkoły we Mchowie, w Czernicach Borowych oraz w Romanach Seborach.

Najlepszymi zawodnikami zostali Łukasz Stanejko z Gimnazjum w Chorzelach oraz Filip Witkowski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przasnyszu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Dyplomy i cenne nagrody wręczali:
-  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce Mirosław Augustyniak
-  Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska
- I Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu kom. Wojciech Gregorczyk
- Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Marek Grabowski
- Dyrektor ZSP w Chorzelach i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Chorzele Krzysztof Milewski
- Policjantki i policjanci sekcji ruchu drogowego KPP w Przasnyszu

Organizatorzy i sponsorzy: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Powiat Przasnyski, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu, Miasto Przasnysz, Miasto, i Gmina Chorzele, Gmina Przasnysz, Gmina Krasne, Gmina Czernice Borowe, Gmina Jednorożec, Gmina Krzynowłoga Mała. W organizacji turnieju pomagali również przedstawiciele Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Placówek.

Zobacz fotorelację:

Data: 2020-03-31