STAROSTA PRZASNYSKI PRZEWODNICZĄCYM MAZOWIECKIEGO KONWENTU POWIATÓW

Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI PRZEWODNICZĄCYM MAZOWIECKIEGO KONWENTU POWIATÓW

Zenon Szczepankowski, Starosta Przasnyski, został wybrany Przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.

Podczas odbywającego się w dniach 24-25 stycznia 2008 roku w Miętnem koło Garwolina Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, wybrano nowego przewodniczącego. Został nim nasz starosta Zenon Szczepankowski.

Konwent Mazowiecki jest największym Konwentem w Polsce. Przewodniczącego Konwentu mają prawo wybierać starostowie i wicestarostowie oraz prezydenci miast na prawach powiatu. Starosta przasnyski uzyskał w głosowaniu 93 % poparcie. Przewodniczący Konwentu kieruje jego pracami,a także reprezentuje na zewnątrz samorządy szczebla powiatowego z danego województwa.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli