STAROSTA PRZASNYSKI ZENON SZCZEPANKOWSKI NAGRODZIŁ NAJLEPSZYCH MATURZYSTÓW

Opublikowane przez STAROSTA PRZASNYSKI ZENON SZCZEPANKOWSKI NAGRODZIŁ NAJLEPSZYCH MATURZYSTÓW

Tradycyjnie już, jak co roku, najlepsi maturzyści w powiecie przasnyskim zostali nagrodzeni nagrodą Starosty Przasnyskiego. 3 września podczas sesji Rady Powiatu Przasnyskiego Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Bieńkowskim uroczyści pogratulowali absolwentom-maturzystom, nauczycielom i dyrektorom szkół oraz wręczyli młodzieży okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Ogółem do matury w szkołach prowadzonych przez powiat przasnyski przystąpiło 643 uczniów, w tym zdało egzamin maturalny 539 uczniów, co stanowi 83,83%. Wyniki w poszczególnych szkołach są następujące:

1. Zespół Szkół Licealnych, Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu - do matury przystąpiło 247 uczniów, w tym 244 uczniów zdało egzamin maturalny, co stanowi 98,79%.

- Małgorzata Żychowska - 750% punktów,
- Olga Majkowska - 740% punktów,
- Patrycja Oleksik - 714% punktów,
- Joanna Tichanowicz - 708% punktów,
- Marcin Fiałka- 689% punktów.

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach - do matury przystąpiło 84 uczniów, w tym 73 uczniów zdało egzamin maturalny, co stanowi 86,90%, w tym:

Liceum Ogólnokształcące - przystąpiło do matury 61 uczniów, zdało egzamin 55,co stanowi 90,16%,
Technikum - przystąpiło do matury 23 uczniów, zdało egzamin 18, co stanowi 78,26%,

- Magdalena Sędrowska Technikum Ekonomiczne - 453% punktów,
- Łukasz Szyszka Liceum Ogólnokształcące - 451% punktów.

3. Liceum Ogólnokształcące w Jednorożcu - do matury przystąpiło 23 uczniów, w tym 23 uczniów zdało egzamin maturalny, co stanowi 100,00%.

Absolwent, który otrzymał najlepszy wynik maturalny:

- Milena Więcek - 499% punktów.

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu - do matury przystąpiło 289 uczniów, w tym 199 uczniów zdało egzamin maturalny, co stanowi 68,86%, w tym:

Liceum Ogólnokształcące - przystąpiło do matury 84 uczniów, zdało egzamin 65, co stanowi 77,38%,
Liceum Profilowane - przystąpiło do matury 54 uczniów, zdało egzamin 41, co stanowi 75,93%,
Technikum - przystąpiło do matury 151 uczniów, zdało egzamin 93, co stanowi 61,59%.

- Arkadiusz Kamil Biedrzycki Technikum Ekonomiczne - 473% punktów,
- Mikołaj Rasiński Liceum Ogólnokształcące - 463% punktów,
- Jarosław Chmielewski Liceum Ogólnokształcące - 455% punktów,
- Daniel Krzysztof Tyjewski Liceum Profilowane - 419% punktów,
- Anna Wioletta Boczkowska Liceum Profilowane - 414% punktów,
- Katarzyna Zakrzewska Liceum Profilowane - 414% punktów.

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława