STATYSTYCZNIE POWIAT PRZASNYSKI JEST NAJBOGATSZY NA MAZOWSZU

Opublikowane przez STATYSTYCZNIE POWIAT PRZASNYSKI JEST NAJBOGATSZY NA MAZOWSZU

Tak wynika z najnowszego zestawienia opublikowanego w numerze 37/991 z dnia 11 września 2010 roku - przez specjalistyczny tygodnik „Wspólnota – Pismo samorządu terytorialnego”. Korzystna statystyka dla Powiatu Przasnyskiego wynika z wykonanego podzielenia budżetu powiatu za rok 2009 przez liczbę mieszkańców.Powiat przasnyski ma jeden z najniższych wskaźników dochodów własnych, wynikających z jego rolniczego charakteru. Rolnicy płacą podatki wyłącznie do gmin. Powiat zaś prawie cały swój budżet pozyskuje z zewnątrz. Dlatego tak wysoka pozycja zaświadcza o znakomitej skuteczności administracji naszego powiatu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Najzamożniejsze statystycznie powiaty: