STYPENDIA STAROSTY PRZASNYSKIEGO NA ROK 2016 WRĘCZONE

Opublikowane przez STYPENDIA STAROSTY PRZASNYSKIEGO NA ROK 2016 WRĘCZONE

Od 2007 roku, tradycyjnie już na ostatniej w roku, uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego starosta przasnyski wraz z przewodniczącym rady powiatu wręczają stypendia za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie Powiatu Przasnyskiego. W 2015 roku Zarząd Powiatu Przasnyskiego na podstawie przedstawionych propozycji przez Komisję Stypendialną przyznał stypendia dla: Marii Weroniki Kmoch, Katarzyny Szymkowskiej i Damiana Żebrowskiego.

Stypendium przyznawane jest studentom za osiągnięcia na uczelni i poza nią uzyskiwane w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu. Przyznanie stypendium ma na celu wspieranie rozwoju uzdolnień studentów, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskują w wybranej przez siebie dziedzinie wysokie osiągnięcia, chcą się nadal rozwijać, posiadają wizję swojej dalszej pracy i potrafią wyznaczyć sobie cele do osiągnięcia. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się osoby, które spełniają łącznie następujące kryteria formalne: są zameldowani na stałe na terenie Powiatu Przasnyskiego, nie przekroczyły 28 roku życia, złożą wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

STYPENDYŚCI STAROSTY PRZASNYSKIEGO 2015

Maria Weronika Kmoch – Studentka II roku Wydziału  Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendium otrzymuje na Realizację projektu pt.: Stulecie Parafii Jednorożec.  Przygotowanie monografii naukowej.

Najważniejsze osiągnięcia (opr. Wydział Oświaty):
- Współorganizacja międzynarodowych konferencji studencko – doktoranckich:  Warszawa 2015,  Lublin 2015,  Kraków 2015,
- Udział w licznych konferencjach naukowych z własnymi referatami,
- Umieszczenie biogramu studentki w II tomie „Słownika biograficznego kurpiowszczyzny XX wieku” – Stanisława Pajki w uznaniu za działalność na rzecz regionu kurpiowskiego (wydanie będzie w 2015 roku)
- Redaktor naczelny w studenckim czasopiśmie „Teka Historyka”,
- Prowadzi szeroką działalność społeczną w regionie i na uczelni  poprzez członkostwo i współpracę z licznymi organizacjami, stowarzyszeniami i mediami oraz  udział w różnego rodzaju spotach reklamowych, projektach, wywiadach, reportażach, spotkaniach autorskich i promocyjnych,
- Autorka lub współautorka osiemdziesięciu różnych artykułów prasowych, referatów pokonferencyjnych, sprawozdań, artykułów do źródeł historycznych o tematyce historycznej i kultury regionu;
- Autorka książki  - „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec”  – Jednorożec 2015 – Publikacja jest rezultatem projektu „Wybrane aspekty dziedzictwa kulturowo – historycznego gminy Jednorożec. Kapliczki i krzyże przydrożne”, realizowanego w roku akademickim 2014/2015 w ramach „Stypendium za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie Powiatu Przasnyskiego”, przyznawanego przez Starostwo powiatowe w Przasnyszu.

Katarzyna Szymkowska  – Doktorantka Wydziału Farmaceutycznego Oddziału Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studentka Wydziału  Neofilologicznego na  kierunku: Filologii Angielskiej Szkoły Wyższej ATENEUM w Gdańsku. – otrzymuje stypendium na realizację projektu naukowego „Badanie możliwości penetracji i przenikania niskocząsteczkowych polisiloksanów (silikonów) przez skórę ludzką”.

Najważniejsze osiągnięcia (opr. Wydział Oświaty):
- III miejsce na 23 Międzynarodowej Konferencji ISSC -  23 kwietnia 2015 roku w Gdańsku 2015 rok;
- Prezentacja wyników badań na Międzynarodowej Konferencji – 13-14 kwietnia 2015 r. w Reims (Francja);
- Prezentacja wyników badań wypowiedź ustna  na Międzynarodowej Konferencji Toksykologicznej 16-17 luty 2015 r. w Londynie (Wielka Brytania);
- Prezentacja wyników badań na niemiecko – polskiej Konferencji Farmaceutycznej   – 29-30 maja 2015 r. w Kilonii (Niemcy);
- Współautorka pracy docenionej na 5 Międzynarodowej Konferencji Dermatologicznej – 13-15 lipca 2015 roku w Nowym Orleanie (Stany Zjednoczone);
- Nagroda „AMICUS STUDENTS” przyznawana przez Samorząd Studencki dla najlepszego dydaktyka;
- Artykuł naukowy „Fotouwrażliwienie skóry jako efekt działania surowców roślinnych” – Gazeta Farmaceutyczna.

Damian Żebrowski – student II roku na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - specjalność: edukacja muzyczna oraz Student I roku Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Stypendium  otrzymuje na: Osobisty rozwój muzyczny; lekcje u wybitnych profesorów, poprawę wizerunku scenicznego oraz udział w konkursach wokalnych.

Najważniejsze osiągnięcia (opr. Wydział Oświaty):
- Zdobycie Złotej Longi GRAND PRIX w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej z Poznańskim Chórem Kameralnym  Collegium Cantorum pod dyrygenturą Małgorzaty Kwaśnik – Chmielewskiej – Poznań 2015.
- Udział w IX Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzyki Chóralnej poświęconym renesansowej muzyce chóralnej prowadzonym przez Petera Philipsa,
- Udział w II Międzynarodowej Konferencji Nowoczesne Metody Edukacji Muzycznej – Poznań 2015.
- Udział i nagrody w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca „Muszelki Węgier” w Suwałkach  oraz innych festiwalach muzycznych.
- Udział w II Europejskim Festiwalu Duetów Operowych i Musicalowych „Face to Face: Poznań 2011
- Udział w koncertach i spektaklach lokalnych organizowanych w gronie studentów.
- Udział w III festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego - Siedlce 2014 r.
- Członek i współtwórca spektaklu muzycznego „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora