Świetna wiadomość dla mieszkańców Przasnysza – GDDKiA ogłosiła pierwszy przetarg na budowę dwóch bardzo potrzebnych rond na drodze krajowej nr 57

Prowadzone od początku kadencji działania i interwencje starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego przyniosły oczekiwany efekt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie ogłosiła właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi krajowej nr 57 w Przasnyszu. Zadanie obejmuje m.in. budowę dwóch rond: 1) na skrzyżowaniu z ulicami Orlika i Królewiecką z jednoczesną budową dróg dojazdowych do posesji; 2) na skrzyżowaniu z ulicami Świerczewo i Zawodzie.

Mieszkańcy i kierowcy z Przasnysza od dawna zgłaszali staroście konieczność budowy rond na drodze krajowej właśnie w tych miejscach. Pozwoli to na udrożnienie ruchu na wyjeździe z osiedla Orlika oraz znacznie zmniejszy ryzyko kolizji i wypadków na istniejących skrzyżowaniach.

Zapraszamy wykonawców do składania ofert w postępowaniu – termin upływa 16 września. Planowany termin opracowania dokumentacji projektowej to maksymalnie 22 miesiące. Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu decyzji ZRID zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji.

Ogłoszenie o zamówieniu jest dostępne na stronie:

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli