TAK JEST! STAROSTWO POZYSKAŁO KOLEJNE UNIJNE PIENIĄDZE I WYBUDUJE OŚWIATOWY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZDZIWÓJU STARYM I ZDZIWÓJU NOWYM.

Powiat Przasnyski z kolejnym unijnym dofinansowaniem. Projekt pt. „Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym i Zdziwóju Starym jako sposób na rewitalizację terenów wysiedlanych przez niemieckiego okupanta w czasie II Wojny Światowej” otrzyma dofinansowanie unijne w wys. 11 096 266,04 zł.

inkubator przedsiebiorczosci

Powiat jest właścicielem nieruchomości po byłej szkole podstawowej. Obecnie nieruchomość ta zostanie poddana gruntownej rewitalizacji i zmianie przeznaczenia. Starostwo chce, aby te jedne z najpiękniejszych na Mazowszu tereny w okolicach Gór Dębowych ożywić gospodarczo, zainicjować powstanie miejsc pracy, zagospodarować potencjał ludzki, który obecnie nie jest wykorzystany w sposób optymalny. W ośrodku będą kształcone kadry dla Strefy Gospodarczej w Chorzelach, podobnie jak w planowanym obiekcie Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu, będą przygotowywane kadry dla Strefy Gospodarczej w Sierakowie.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora