TRZY NOWE AMBULANSE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego w dniu 29.12.2009 roku zaprezentowano i poświęcono 3 ambulanse zakupione dla potrzeb Zespołów Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. Nowe ambulanse zostały zakupione na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego. Dwa z nich służyć będą Stacji Pogotowia w Przasnyszu, a jeden Podstacji Pogotowia w Chorzelach.

Koszt zakupu karetek wyniósł 1.000.000 zł, z czego 85% szpital pozyskał ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałe 150.000 złotych pochodzi z budżetu Powiatu Przasnyskiego. Udało się to dzięki złożonemu we wrześniu ubiegłego roku wnioskowi o dofinansowanie projektu pod nazwą „Zapewnienie najwyższej efektywności działań ratownictwa medycznego w powiecie przasnyskim poprzez zakup 3 ambulansów”.

Ambulanse poświęcił ksiądz kanonik Franciszek Różański, proboszcz parafii p.w. Św. Wojciecha w Przasnyszu.