Umowa z Wykonawcą drogi wojewódzkiej 614 podpisana! Wkrótce ruszą prace

26 maja 2021 roku w gabinecie Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego podpisano umowę z Wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej 614, Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych „OSTRADA” Sp. z o.o. Firma zobowiązała się rozpocząć prace projektowe niezwłocznie po zawarciu umowy.
Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Mazowieckiego rozpatrzył pozytywnie wniosek Powiatu Przasnyskiego o zwiększenie finansowania unijnego na przebudowę dróg wojewódzkich 544 i 614, co zostało sfinalizowane podpisaniem umowy 21 maja 2021 roku podczas wizyty Marszałka Adama Struzika oraz przedstawicieli Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Podpisanie umowy w gabinecie starosty przasnyskiego

Starostwo po konsultacjach z mieszkańcami poszerzyło projekt przebudowy, m.in. o budowę ronda w Krukowie, czy budowę nowego mostu na rzece Omulew, a także wiele ścieżek rowerowych, stąd większy koszt całego projektu, na który starostwo pozyskało większe niż planowane wcześniej środki.
Droga wojewódzka będzie przebudowana systemem „Projektuj i buduj”, z uwzględnieniem na bieżąco w projekcie wszelkich uwag mieszkańców co do kształtu inwestycji.

Szacowany koszt przebudowy tej drogi zgodnie z podpisaną umową to 66,5 mln zł brutto, natomiast termin zakończenia robót budowlanych planuje się na koniec września 2023 roku.