Weronika Kiersikowska odwiedziła Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego

Zawodniczka LKS GROM na początku sierpnia zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. Zarząd Powiatu przekazał na wyjazd i start Weroniki na Mistrzostwa Europy kwotę 1.500 złotych.

27 sierpnia Weronika Kiersikowska wraz ze swoim trenerem Cezarym Pykałą odwiedzili gabinet Starosty Krzysztof Bieńkowskiego. Okazją do spotkania był zdobyty kilka dni wcześniej brązowy medal w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 52 kg. W miłej atmosferze młoda zawodniczka opowiedziała o swoich ciężkich treningach, poświęceniach, nauce w szkole i planach na przyszłość. Jak podkreślał trener Weroniki wystartowała ona w tych mistrzostwach praktycznie „z marszu”, wiec nie miała czasu na odpoczynek przed startem. Gdyby nie to miałaby szansę na srebrny medal. Jednak to dopiero początek jej sportowej kariery i może jeszcze dużo osiągnąć w tej dyscyplinie. Jak o niej mówi trener jest bardzo ambitna, wytrwała i dąży do celu.

Zarząd Powiatu stara się by najlepsi zawodnicy mieli szansę walczyć na międzynarodowych zawodach i inspirować rówieśników zwiększonej aktywności fizycznej.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli