Opublikowane przez Weronika Kiersikowska z brązowym medalem Mistrzostw Europy! Wspieramy młodych sportowców.

W dniach 7-10 sierpnia 2019 r. w HAMM-Luksemburg odbyły się Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym kobiet i mężczyzn juniorów, seniorów oraz weteranów. Wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 52 kg, zawodniczka klubu LKS Grom Przasnysz Weronika Kiersikowska, trenowana przez Cezarego Pykałę - zdobyła brązowy medal. Starostwo Powiatowe dofinansowało wyjazd naszej medalistki na zawody kwotą 1 500 zł.

Zawodniczka startowała praktycznie "z marszu". Start był tego samego dnia, kiedy zawodniczka dotarła na miejsce zawodów, po nieprzespanej nocy i bez odpoczynku. Zwykle na zawody rangi mistrzowskiej dojeżdża się dwa dni wcześniej, by zawodnik miał czas na regenerację i przystąpił do startu wypoczęty. Niestety nie mogło to nastąpić, ponieważ prawnym opiekunem Weroniki był trener kadry narodowej, który wyjeżdżał dopiero 8 sierpnia. Zaistniała sytuacja spowodowała zdobycie tylko brązowego medalu, choć zawodniczka miała szansę na srebro.

Należy także wspomnieć, że Weronika po błędnym poinformowaniu przez trenera kadry narodowej działaczy klubu LKS Grom Przasnysz o terminie Mistrzostw Świata nie wystartowała na zawodach w Tokio, gdzie mogła zdobyć srebrny medal. Z pewnością jeszcze o niej usłyszymy, o jej startach i zwycięstwach. Jest bardzo ambitna, wytrwała i dąży do celu. Na pewno osiągnie jeszcze wiele w tym sporcie.

Trener Pykała oraz nasza medalistka dziękują za wsparcie staroście przasnyskiemu - Krzysztofowi Bieńkowskiemu, burmistrzowi Przasnysza - Łukaszowi Chrostowskiemu, dyrektorowi OSiR - Krzysztofowi Szczepańskiemu, Jolancie i Pawłowi Kaczorek, działaczom klubowym - Dariuszowi Donefnerowi i Marcinowi Śmigielskiemu oraz wszystkim, którzy kibicowali Weronice.

Data: 2020-03-31
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii