Wizyta Poseł Anny Cicholskiej w przasnyskim Pilotażowym Punkcie Szczepień

W dniu 21 kwietnia 2021 r. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski zaprosił Poseł Annę Cicholską i Wójta Krzysztofa Iwulskiego do otwartego dwa dni wcześniej Pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych. Został on utworzony przy ul. Sadowej 5, w zaproponowanym przez Starostę miejscu o dobrej lokalizacji i infrastrukturze – w budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Warto dodać, to w Przasnyszu powstał pierwszy taki punkt na Mazowszu. Według zapowiedzi służb wojewody, docelowo w całym województwie ma ich powstać ponad 40.

Poseł Anna Cicholsska, starosta Bieńkowski oraz wójt Iwulski w punkcie szczepień w Przasnyszu

Pani Poseł i Wójt mieli okazję wejść do środka oraz porozmawiać z oczekującymi na szczepienie oraz z personelem, który dokonuje zabiegów. Punkt Szczepień Powszechnych jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Powiatu Przasnyskiego, jak i chętnych z innych rejonów. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, a także w soboty od 8:00 do 16:00. Proces rejestracji jest dostępny dla każdego za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl - można się zarejestrować również na miejscu. Dzięki temu wykonywana jest znacznie większa liczba szczepień niż dotychczas, nowo otwarty punkt ma możliwość wykonania około 200 szczepień każdego dnia. Podwoiło to potencjał szczepień w Powiecie.