WYNIKI KONKURSU „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bieńkowski ogłosił konkurs dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego. Temat konkursu był następujący:
Co czujesz i o czym myślisz wypowiadając słowa „moja mała ojczyzna”?

Prace konkursowe mogły być nadsyłane w formie obrazu, zdjęcia, wiersza lub eseju.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 2 czerwca 2008 roku podczas uroczystej sesji Młodzieżowej Rady Powiatu obradującej z okazji Dnia Dziecka.
Na konkurs nadesłano bardzo dużo, bo aż 74 prace z 6 gmin. Wybór był bardzo trudny, ponieważ każda praca była tworzona z myślą o czymś bardo ważnym – o naszej Małej Ojczyźnie i w każdej było zawarte wiele uczuć. Dzieci i młodzież włożyły również wiele wysiłku w wykonanie swoich prac. Dlatego Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bieńkowski pragnie wszystkim uczestnikom gorąco podziękować za wzięcie udziału w tym konkursie.

Pierwsze miejsce zdobył esej Anny Marii Tybuchowskiej z klasy VI Szkoły Podstawowej w Krasnem.

Drugie miejsce – obraz Zbigniewa Sosnowskiego z Gimnazjum Publicznego w Krasnem

Trzecie miejsca:
- wiersz Mateusza Jabłońskiego „Pamięć” z klasy I Publicznego Gimnazjum w Nowej Krępie
- wiersz Klaudii Anielak „Moja wioska” z klasy II gimnazjum, Zespół Szkół w Duczyminie

Mamy nadzieję, że konkurs uświadomi nie tylko uczestnikom, ale też wszystkim młodym ludziom z naszego powiatu, jak wielką wartością jest nasza Mała Ojczyzna.
Patronem medialnym konkursu był Kurier Przasnyski.
Fundatorem nagród była firma deweloperska Novdom z Przasnysza oraz Przewodniczący Rady Powiatu. Poniżej prezentujemy nagrodzone prace:

I miejsce.
II miejsce.
III miejsce - pierwsza praca.
III miejsce - druga praca.

Data: 2020-02-20
Imieniny: Anety, Lecha, Leona