Wyremontowano drogę powiatową Bogate – Gostkowo

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Przasnysz, Zarząd Powiatu Przasnyskiego zdecydował o przebudowie odcinka drogi powiatowej 3231W Bogate – Gostkowo. O remont tego odcinka szczególnie zabiegała Renata Wenda – Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego i jednocześnie radna powiatowa z tego terenu oraz Paweł Mostowy – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego, który kontroluje stan wszystkich dróg powiatowych.

Na drodze powiatowej stoją od lewej: starosta Krzysztof Bieńkowski, czonek zarządu Renata Wenda i członek zarządu Paweł Mostowy

Dzięki wykonanemu remontowi odcinka o długości blisko 1 km drogi powiatowej z Gostkowa w kierunku Lisiogóry, poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców wielu miejscowości zamieszkałych w obszarze oddziaływania tej drogi oraz podróżujących nią.

W ramach remontu wyrównano istniejącą nawierzchnię masą mineralno – bitumiczną, wykonano warstwę ścieralną, uzupełniono pobocza kruszywem naturalnym, wykonano zjazdy indywidualne oraz renowację przydrożnego rowu.

Naprawa odcinka tej drogi poprawiła także widoczność na jej skrzyżowaniu z drogą powiatową Przasnysz – Wężewo, o co wielokrotnie zabiegali mieszkańcy ze względu na ograniczoną widoczność.

Powiat Przasnyski zrealizował inwestycję dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wartość wykonanych prac to koszt 314 662,82 zł, z czego 100 000 zł środków pochodziło z budżetu Województwa Mazowieckiego. Powiat Przasnyski zainwestował w tę drogę 214 662,82 zł środków własnych.

Wykonawcą prac modernizacyjnych była firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z siedzibą w Kacicach.

Cieszymy się, że stan naszych dróg stale się polepsza.