XXI SESJA RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO

Porządek XXI sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbędzie się 20 kwietnia 2016 r. o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku dziennego.
3. Przyjęcie protokołu z XX sesji Rady Powiatu Przasnyskiego.
4. Informacja Przewodniczącego Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:

5.1 zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2016 - 2022,
5.2 wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Przasnyskiego na rok 2016,
5.3 przyjęcia Planu Inwestycyjnego dla Miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego w zakresie zadań przewidzianych do realizacji na terenie Powiatu Przasnyskiego,
5.4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, nauczycieli kształcenia na odległość, nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych prowadzących zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu w celu wspomagania uczniów w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych oraz zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej i w kształceniu na odległość w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat przasnyski.
6. Przyjęcie „Sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu za rok 2015”.
7. Przyjęcie „Sprawozdania z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu za 2015 rok.”
8. Przyjęcie „Rocznego sprawozdania z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Przasnyskim za rok 2015”.
9. Przyjęcie „Oceny stanu sanitarnego Powiatu Przasnyskiego za rok 2015”.
10. Interpelacje i zapytania.
11. Wnioski i oświadczenia.
12. Zakończenie sesji.

Marek Walędziak