Opublikowane przez XXX Lat Wolności – sylwetki wyróżnionych rolników z gminy Jednorożec – gospodarstwo rolne Monika i Michał Kobyliński

Kontynuujemy prezentację sylwetek wyróżnionych, podczas gali „XXX Lat Wolności”, przedsiębiorców i rolników.  Czas na pierwsze gospodarstwo z gminy Jednorożec. Serdecznie gratulujemy!

Gospodarstwo rolne Michała i Moniki  Kobylińskich

Gospodarstwo Rolne Michała i Moniki Kobylińskich ma swoje początki w listopadzie 1989 r. kiedy Pan Michał otrzymał pierwszy kawałek ziemi od rodziców. Działalność gospodarstwa opiera się przede wszystkim na produkcji roślinnej i zwierzęcej. Głównym źródłem dochodu jest produkcja mleka. Dzięki pozyskanym środkom unijnym w pełni zmodernizowano park maszynowy. Tym samym postawiono na rozwój gospodarstwa, co zostało trzykrotnie uhonorowane tytułem „Rolnika Roku”. Zabudowa gospodarstwa powstawała od podstaw. W 2003 r. postawiono oborę wolnostanowiskową. Z upływem czasu była ona systematycznie poszerzana o nowe obiekty. W chwili obecnej składa się z dwóch obór, garażowiaty, domu rodzinnego i hali łukowej. W gospodarstwie co roku prowadzone są inwestycje, co ułatwia jego prowadzenie.