XXX Lat Wolności – sylwetki wyróżnionych rolników z gminy Przasnysz – Katarzyna i Andrzej Mórawscy

Kontynuujemy prezentację sylwetek wyróżnionych, podczas gali „XXX Lat Wolności”, przedsiębiorców i rolników. Czas na kolejne gospodarstwo z gminy Przasnysz. Serdecznie gratulujemy!

Andrzej Mórawski - urodzony 26-05-1966 r. w Warszawie. Zamieszkały w Golanach Gmina Przasnysz. Wykształcenie wyższe rolnicze zdobyte na Akademii Rolniczo –Technicznej w Olsztynie.

Działalność zawodowa:

Prowadzi wraz z żoną Katarzyną 62 hektarowe gospodarstwo rolne o specjalizacji produkcja roślinna i zwierzęca. W gospodarstwie znajduje się ok. 80 sztuk bydła. Wartość hodowlana zwierząt oceniania jest od 1960 roku. Za ostatnie 12-mcy średnia wydajność od krowy wynosi 13.919 kg mleka.

Struktura produkcji roślinnej w gospodarstwie: 33% zboża, 33 % trawy i pastwiska, buraki cukrowe 15%, kukurydza 19%. Przez ten czas wydajność gospodarstwa znajduje się cały czas czołówce Gminy Przasnysz oraz województwa mazowieckiego.

Działalność społeczna, członkostwo w organizacjach i stowarzyszeniach:

Działa w organizacjach rolniczych takich jak: Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W wyniku wyborów pełnił wielokrotnie funkcje w radach nadzorczych do reprezentowania interesów rolników.

Żonaty. Wraz z żoną Katarzyną ma trójkę dzieci Weronikę, Patrycję i Mateusza.

Data: 2019-07-21
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora