Opublikowane przez Zapraszamy do udziału w projekcie adresowanym do uczniów klas I-VI w zakresie przeciwdziałania otyłości

To już druga edycja przeciwdziałania otyłości wśród dzieci z powiatu przasnyskiego. Zapraszamy do i zgłaszania dzieci do kolejnej edycji. Zajęcia rozpoczną się już we wrześniu 2019 r. Udział w projekcie „Smak zdrowia – wdrażanie wczesnego wykrywania i leczenia otyłości wśród dzieci”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020, jest zupełnie bezpłatny. Liderem projektu jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. Partnerem - Fundacja ProEdoo. Niezbędny wkład własny do projektu zapewnia Powiat Przasnyski.

Projekt jest adresowany do dzieci z klas I-VI z podejrzeniem lub stwierdzoną otyłością. Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Wsparcie obejmuje m. in.:
- opiekę medyczną,
- poradnictwo dietetyczne,
- wsparcie psychologiczne,
- warsztaty edukacyjno-żywieniowe dla dzieci i ich rodziców, w tym wspólną naukę przyrządzania zdrowych i smacznych potraw, materiały szkoleniowe przydatne w przyswajaniu wiedzy, ciekawe zajęcia i grywalizację,
- cykliczne zajęcia sportowe: gimnastykę oraz zajęcia na basenie,
- bezpłatny transport i opiekę na basen dla uczestników projektu.

Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny 2019/2020.

Wymagana jest zgoda rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w projekcie.

Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 572 069 641, 508125949,
e-mail: rekrutacja@proedoo.pl

Biuro projektu - SPZZOZ w Przasnyszu, ul. Sadowa 9, 06-300 Przasnysz, pokój Z113.

Regulamin projektu - pobierz tutaj.

Formularz rekrutacyjny - pobierz tutaj.

Data: 2019-08-17
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona