Opublikowane przez ZENON SZCZEPANKOWSKI OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE „ZASŁUŻONY DLA MIASTA I GMINY CHORZELE”

Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski otrzymał podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Chorzelach tytuł „Zasłużony dla miasta i gminy Chorzele”. Tradycję wręczania tytułu „Zasłużony dla miasta gminy Chorzele” zapoczątkowano w 2008 roku. Otrzymują go osoby, które swoją pracą i postawą społeczną przyczyniły się do rozwoju miasta i gminy Chorzele. Pierwszym, który dostąpił tego zaszczytu był Bolesław Więckowski, inicjator odnowy pomnika żołnierzy Brygady Syberyjskiej na miejscowym cmentarzu.

W 2009 roku do kapituły konkursowej, tworzonej przez przewodniczącego rady, burmistrza i przewodniczących wszystkich komisji rady, wpłynęły dwie kandydatury: starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego i prezesa OSP Adama Krystkiewicza. Tytuł otrzymali obaj kandydaci.

W uzasadnieniu przyznanego tytułu odczytano między innymi, że Zenon Szczepankowski może poszczycić się długoletnią pracą samorządową na rzecz miasta i gminy Chorzele. Jako jeden z niewielu w kraju piastuje urząd starosty już trzecią kadencję z rzędu. W trakcie kolejnych kadencji stara się wspierać rozwój miasta i całej gminy.

Data: 2020-02-21
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta