ZMIANA ZASAD INFORMOWANIA O PLANOWANYCH WYŁĄCZENIACH PRĄDU

Opublikowane przez ZMIANA ZASAD INFORMOWANIA O PLANOWANYCH WYŁĄCZENIACH PRĄDU

PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa w ramach swej działalności wykonuje przebudowy, rozbudowy i modernizacje stacji i linii wchodzących w skład sieci elektroenergetycznej. Prowadzone prace wpływają na zmniejszenie zagrożenia awariami oraz zwiększają bezpieczeństwo dostaw energii dla odbiorców m.in. z terenu powiatu przasnyskiego. Ze względu na wykonywane prace remontowo – eksploatacyjne konieczne  jest czasowe wyłączanie pewnych elementów sieci, a tym samym wstrzymanie dostaw energii na kilka lub nawet kilkanaście godzin.

Zgodnie z § 42 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 04.05.2007r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu energetycznego – przedsiębiorstwo energetyczne, z pięciodniowym wyprzedzeniem, powiadamia odbiorców o terminie i czasie planowanych przerw w dostarczaniu energii.

PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa informuje, że z dniem 01.02.2014r. informacje o  planowanych wyłączeniach dostaw energii elektrycznej nie będą rozpowszechnianie w formie plakatów lecz dostępne będą na stronie internetowej www.warszawa.pgedystrybucja.pl (w zakładce Informacja o wyłączeniach).

W związku z powyższym Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zachęca odbiorców prądu zamieszkujący na terenie powiatu do zamówienia newslettera,  czyli automatycznego e-maila, w  którym odnaleźć można będzie informacje o planowanym, na danym terenie, wyłączeniu dostaw energii elektrycznej.

Link do serwisu w którym można dokonać subskrypcji newslettera: http://www.warszawa.pgedystrybucja.pl/?newsletter=1

Referat Zarządzania Kryzysowego
Spraw Obronnych i Społecznych