Opublikowane przez ZMODERNIZOWANY INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PRZASNYSZU ODDANO DO UŻYTKU

Pierwszym akcentem uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbyła się 30 grudnia 2014 roku, był odbiór prac remontowych i  oficjalne oddanie do użytku kompleksowo zmodernizowanego Internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, przy ulicy Mazowieckiej. Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski podkreślił przy tej okazji, że inwestycja jest zrealizowana w ramach pierwszego etapu projektu powiatu przasnyskiego pn.: „Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych – Kompleks Przasnysz”.

Całość środków finansowych pochodziła z budżetu powiatu przasnyskiego, a wartość zadania  wyniosła 1.321.692,60 zł. Wydatkowane pieniądze powiat zamierza zrefundować sobie, wykazując je jako wkład własny do całościowego projektu przasnyskiego kompleksu Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych z aqaprkiem, lodowiskiem, spa, zapleczem konferencyjnym i całą infrastruktura towarzyszącą.

Zakres robót obejmował wykonanie: robót budowlanych, robót montażowych, robót murarskich i tynkarskich, robót posadzkarskich, robot wykończeniowych, robót sanitarnych, robót elektrycznych oraz  dostawę wyposażenia.

Remont miał na celu stworzenie młodzieży korzystającej z internatu zdecydowanie lepszych warunków sanitarnych, higienicznych oraz estetycznych. Ponadto wyremontowane pokoje wyposażone zostały w nowe  meble. Poza tym przeprowadzony został remont i wyposażenie w niezbędny sprzęt istniejącej kuchni oraz pomieszczeń towarzyszących. Internat zyskał również nowe toalety. Została wykonana nowa instalacja elektryczna w pomieszczeniach przygotowania posiłków zgodnie z normami dotyczącymi obiektów zbiorowego żywienia.

Roboczy odbiór remontu poprowadził z-ca dyrektora ZSP Wojciech Włodarczyk. Po charakterystyce wykonanych prac i uzyskanych warunków dla młodzieży wszyscy obecni, jak również przedstawiciele lokalnych mediów zapoznali się z nowopowstałymi warunkami pobytowymi w Internacie.

W zakres remontu weszły min :

I. ROBOTY BUDOWLANE
a. Roboty ogólnobudowlane
– wykucia ościeżnic, wyburzenia ścian, rozebranie ścianek działowych, rozebranie lamperii drewnianej (boazerii), zerwanie podłóg itp.
b. Roboty montażowe
– montaż stolarki drzwiowej, przegród, naświetli, kabin prysznicowych
c. Roboty murowe i tynkarskie
– uzupełnienia ścian, uzupełnienia brakujących tynków.
d. Roboty posadzkarskie
– wykonanie nowych posadzek z płytek ceramicznych, wykładzin
e. Roboty wykończeniowe
– skrobanie, szpachlowanie, malowanie, tapetowanie ścian.

II. ROBOTY SANITARNE
1. modernizacja sanitariatu na I piętrze - wykonanie nowego sanitariatu wraz z natryskami, umywalkami oraz WC w części żeńskiej internatu.
2. Częściowy remont instalacji centralnego ogrzewania – remont wykonano z podziałem na dwa bezpośrednio powiązane ze sobą zadania – a) demontaż, czyszczenie wraz z malowanie, dwukrotnym płukaniem oraz ponowny montaż grzejników żeliwnych, dwukrotne płukanie całego zładu centralnego ogrzewania.
3. Wymiana hydrantów – dotyczy hydrantów wewnętrznych p.poż wraz z szafkami naściennymi.
4. Wymiana urządzeń sanitarnych- (biały montaż oraz częściowo wykonanie nowych instalacji)

IV. WYPOSAŻENIE
1. Dostawę i montaż szaf wnękowych
2. Dostawę i montaż biurek z nadstawkami