Przedstawienie teatru Katarynka. Na scenie aktor, pod sceną siedzą dzieci.

Urząd Miasta w Przasnyszu, wzorem lat ubiegłych, zwrócił się do Powiatu Przasnyskiego z prośbą o dofinansowanie kwotą 30 000,00 zł plenerowych spektakli teatralnych i pokazów filmowych, realizowanych przez Miejski Dom Kultury. Ze względu na fakt, iż projekt "Teatr i kino z rodziną", a wcześniej "Godzinki dla rodzinki", cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, Rada Powiatu Przasnyskiego podjęła uchwałę dotyczącą pomocy celowej, która umożliwi kontynuację projektu w 2023 r.

„Teatr i kino z rodziną" to cykliczny projekt, polegający na organizowaniu plenerowych projekcji kinowych oraz spektakli teatralnych dla całych rodzin z miasta i powiatu przasnyskiego, odbywających się od czerwca do września. Projekt "Teatr i kino z rodziną", a wcześniej "Godzinki dla rodzinki" organizowane są od 2020 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Przez ostatnie lata z oferty skorzystało kilka tysięcy osób. Dofinansowanie zadania przez Powiat Przasnyski pozwoli Miejskiemu Domowi Kultury zorganizować wydarzenia plenerowe (spektakle teatralne, seanse filmowe) dla całych rodzin również w tym roku.

Organizacja tego typu wydarzeń ma na celu budowanie wspólnych relacji, integracji rodzin oraz pozwała na spędzenie czasu razem, a przy okazji będzie świetną rozrywką dla małych i dużych, gwarantując wysokie wartości artystyczne.
Wsparcie finansowe, pochodzące z budżetu Powiatu Przasnyskiego w 2023 r., w wysokości 30 000,00 zł wzbogaci ofertę kulturalną oraz umożliwi mieszkańcom skorzystanie z ciekawej formy wspólnego spędzania czasu wolnego.

(Fot.Teatr Katarynka)