Zdjęcie grupowe Koła Gospodyń Wiejskich z Czernic Borowych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

7 maja 2023 r.w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbył się piknik pn. „Myśliwskie Gotowanie na Polanie”. Wydarzenie poświęcone było tradycjom kulinarnym oraz łowieckim Mazowsza. W wydarzeniu udział wzięło KGW w Czernicach Borowych, które  skorzystało z zaproszenia starosty Krzysztofa Bieńkowskiego do reprezentowania i promowania Powiatu Przasnyskiego. 

Impreza adresowana była do miłośników kuchni regionalnej. Stanowiła niepowtarzalną okazję do smakowania tradycyjnych potraw mazowieckich oraz prezentacji dawnych zajęć domowych i gospodarskich związanych z przetwórstwem żywności. Warto poznawać zwyczaje i obrzędy innych grup, poznawać nowe smaki kulinarne i korzystać z możliwości zdobycia umiejętności przygotowania różnych potraw. W ramach integracji KGW w Czernicach Borowych zaprosiło do udziału przedstawicieli KGW: Nowe Czernice, Jastrzębiec, Węgra oraz Grójec. 

KGW w Czernicach Borowych bardzo dziękuje staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu oraz Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Przasnyskiego Leszkowi Czarzastemu za stworzenie możliwości wyjazdu na wydarzenie.

Galeria zdjęć