Elegancko ubrani członkowie Chóru Powiatowego w Przasnyszu goszczą w gabinecie Starosty

W piątek 12 stycznia 2024 roku zaprosiliśmy  mieszkańców powiatu przasnyskiego na muzyczną ucztę w wykonaniu Chóru Powiatowego oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu. Inauguracyjny koncert, który zwieńczył pierwsze tygodnie prób Powiatowego Chóru, był jednocześnie pierwszą z cyklu imprez zorganizowanych przez Powiat Przasnyski w ramach wsparcia 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy, że byliście z nami!

Powiat Przasnyski, podobnie jak w latach ubiegłych, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, wspierając Przasnyski Sztab w organizacji zbiórek pieniężnych podczas wielu sportowych i muzycznych imprez. W 2024 r. mottem zbiórki jest hasło „Tu wszystko gra OK!"
Wcieliliśmy je w życie w piątek, kiedy Chór Powiatu Przasnyskiego przy akompaniamencie uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu podzielili się z widzami artystyczną wrażliwością, prezentując przepiękne opracowania kolęd. Wyjątkowe muzyczne chwile, spędzone w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu, stały się tym słodsze, że towarzyszył im poczęstunek przygotowany przez Przasnyski Sztab WOŚP.

Zgromadzonych widzów powitał prowadzący koncert Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu Rafał Witkowski. Następnie głos zabrała Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Renata Kosman - gospodarz obiektu, która podkreśliła, jak ważna jest pomoc w szczytnym celu i że samorząd Powiatu Przasnyskiego niezawodnie uczestniczy w tego typu akcjach. Szef Przasnyskiego Sztabu WOŚP Bartosz Gnojewski, oprócz słów podziękowań skierowanych do władz za pomoc w organizacji imprezy, dokonał symbolicznej inauguracji akcji WOŚP na naszym terenie, kiedy to zachęcił publiczność do wspólnego okrzyku "Siema!", kojarzącego się od lat z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Podczas koncertu członkowie Przasnyskiego Sztabu WOŚP zbierali środki na walkę z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, wspierając tym samym tegoroczny finał, który odbędzie się 28 stycznia.

W ramach finału przewidzianych jest jeszcze wiele wydarzeń współorganizowanych przez Powiat Przasnyski. Przed nami m.in. Turniej Strzelecki, który odbędzie się 21 stycznia na strzelnicy w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej oraz charytatywne Disco Lodowisko, na które wstęp będzie darmowy, a dobrowolną opłatę będzie można wrzucić do puszki WOŚP. Impreza w rytmie didżejskich hitów odbędzie się w czwartek 25 stycznia.

Prócz wsparcia organizacyjnego WOŚP, Starosta Przasnyski Paweł Mostowy ufunduje nagrody dla zwycięzców sportowych imprez, a podczas licytacji będzie można wygrać dzień w fotelu starosty, pakiety karnetów wejściowych na lodowisko i basen lub obraz wyhaftowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS w Przasnyszu.